NASZE USŁUGI

Sprawdź nasze możliwości

ROZKRÓJ

ROZKRÓJ

Proces rozkroju szkła przebiega w sposób automatyczny. Osoba obsługująca stół po wyborze odpowiedniej tafli szkła pod względem rodzaju i grubości przeprowadza proces optymalizacji. Tafla szkła zostaje podzielona w taki sposób, aby odpad był jak najmniejszy. Numerycznie sterowana linia pozwala na uzyskanie dużej precyzji, znacznej prędkości i powtarzalności cięcia.

Maksymalny wymiar tafli: 3210 x 2550 mm
Grubość szkła: 2 - 19 mm
Kształt tafli: Dowolny
Dokładność: +/- 0,25mm

SZLIFOWANIE

SZLIFOWANIE

Szlifowanie szkła jest to pierwszy proces mechanicznej obróbki krawędzi. Ma on za zadanie pozbawić krawędzi formatki wszelkich nierówności i ostrości oraz uzyskać efekt zmatowienia. Obrobione w ten sposób szkło jest bezpieczniejsze w użytkowaniu, a kontakt z nim nie grozi skaleczeniem. Zabieg ten zwiększa również wytrzymałość szkła na wszelkie uszkodzenia czy naprężenia. Tego typu obróbka wykorzystywana jest w branży meblarskiej i stolarskiej do produkcji m.in. blatów na stoły, regałów, półek, luster. Nasz park maszynowy wyposażony jest maszyny szlifujące włoskiej firmy Bovone. Rodzaje wykonywanych przez nas szlifów:

F-KANT
Maksymalny wymiar formatki: 2600 x 2200mm
Minimalny wymiar formatki: 65 x 65mm
Grubość szkła: 3 - 19 mm
Typ szlifu: matowy i polerowany

C-KANT
Maksymalny wymiar formatki: 945 x 945mm
Minimalny wymiar formatki: 125 x 100mm
Grubość szkła: 3 - 19 mm
Typ szlifu: matowy

POLER

POLER

W celu podniesienia walorów estetycznych, krawędzie szkła po oszlifowaniu można dodatkowo polerować. Posiadamy maszyny polerujące włoskiej firmy Bovone. Polerowanie pozwala na usunięcie efektu zmatowienia krawędzi. Krawędzie po polerowaniu stają się idealnie gładkie i lśniące, co doskonale sprawdza się w produktach, w ktgórych chcemy, aby były widoczne np. lustra bez ramy.

Maksymalny wymiar formatki: 2600 x 2200mm
Minimalny wymiar formatki: 65 x 65mm
Grubość szkła: 3 - 19 mm

UKOSOWANIE

UKOSOWANIE

Maszyna do szkła którą posiadamy oprócz szlifowania i polerowania umożliwia także ukosowanie krawędzi szkła. Jest to ważny element wykończenia krawędzi który pozwala na łączenie np. luster w rożnych płaszczyznach, aby ścisłe do siebie przylegały.

Maksymalny wymiar formatki: 2000 x 2000mm
Minimalny wymiar formatki: 85 x 85mm
Grubość szkła: 5- 12 mm

FAZA

FAZA

Proces fazowania polega na ozdobnym zeszlifowaniu krawędzi szkła na odpowiednią szerokość. Proces ten powoduje załamanie się powierzchni formatki szklanej. Obrobione powierzchnie wykończone są wysokiej jakości polerem, dzięki temu otrzymujemy szkło dekoracyjne. Procesowi fazowania najczęściej poddawane są lustra i półki. Wykonujemy fazę na odcinkach prostych.

Maksymalny wymiar formatki: 2400 x 2000mm
Minimalny wymiar formatki: 40 x 40mm
Szerokość fazy: 3 - 40 mm

WIERCENIE OTWORÓW I WYCIĘCIA

WIERCENIE OTWORÓW I WYCIĘCIA

Wiercenie otworów i wycięcia w szkle wykonujemy przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu jakim jest WaterJet firmy Omax. Jest to system wodnego cięcia wodą. Pozawala nam na wykonanie najbardziej nietypowych i niespotykanych kształtów.
Wykonanie otworów i wycięć w szkle daje większe możliwość zastosowania tego materiału i poszerzenie jego funkcjonalności.
Więcej informacji na temat tej maszyny znajdziecie Państwo w zakładce WaterJet.

PIASKOWANIE

PIASKOWANIE

Piaskowanie to proces zdobienia szkła, który polega na usunięciu wierzchniej warstwy z powierzchni szkła materiałem ściernym aplikowanym pod wysokim ciśnieniem. Przy użyciu odpowiedniego szablonu, możemy otrzymać matowe dekoracyjne wzory i motywy. Szkło piaskowane ma wiele zastosowań, głównie w budownictwie i architekturze wnętrz jako element dekoracyjny.

Maksymalny wymiar formatki: 2550 x 3300mm
Minimalny wymiary formatki: 70 x 200mm
Grubość szkła: 3 - 19 mm
Kształt formatki: dowolny

HARTOWANIE

HARTOWANIE

Na życzenie naszych klientów oferujemy usługę hartowania. Hartowanie szkła polega na nagrzaniu pieca do temperatury 620–680 °C a, następnie szybkim schłodzeniu poprzez strumień zimnego powietrza. Proces ten powoduje, że szkło staje się bardziej wytrzymałe i odporne na naprężenia mechaniczne lub termiczne. Powstały w ten sposób produkt oznacza się skrótem ESG. Przy przekroczeniu wytrzymałości szkła, następuje jego rozbicie na drobne kawałki o nieostrych krawędziach, co ogranicza ryzyko obrażeń dla osób znajdujących się w pobliżu. Szkło hartowane wykorzystywane jest przede wszystkim w budownictwie, głównie ze względu na wymogi bezpieczeństwa jako element ścian działowych, drzwi, balustrad, schodów lub szklanych podłóg.

Maksymalny wymiar formatki: 3210 x 2000mm
Minimalny wymiar formatki: 35 x 300 mm
Grubość szkła: 4 - 19 mm

GIĘCIE SZKŁA

GIĘCIE SZKŁA

Proces gięcia szkła przeprowadza się w zaawansowanym technologicznie piecu poprzez powolne podgrzewanie szklanej tafli do momentu przekroczenia temperatury plastyczności. Następnie dzięki działaniu siły grawitacji i wykorzystaniu formy, następuje formowanie kształtu. Oprócz sektora budowlanego gięcie szkła może mieć swoje zastosowanie w branży meblowej.

LAMINOWANIE SZKŁA

LAMINOWANIE SZKŁA

Proces laminowania polega na połączeniu ze sobą jednej lub dwóch tafli szkła za pomocą jednej lub kilku warstw folii, umieszczonych pomiędzy nimi. Cały proces odbywa się w specjalnym piecu. Piec ten generuje odpowiednio wysoką temperaturę oraz wytwarza próżnię, gwarantującą trwałe przyleganie tafli do spajającej folii.
Podczas tego procesu wykorzystujemy folie EVA. Głównymi zaletami tej folii są m.in trwałość, ochrona przed promieniowaniem UV, zwiększona izolacja akustyczna, odporność na zmiany temperatury i wilgoć.
W laminatach możemy zastosować nieograniczoną ilość wzorów i grafik, które dodają całości walor estetyczny.

Maksymalny wymiar formatki: 3210 x 2000 mm

OBRÓBKA NUMERYCZNA CNC

OBRÓBKA NUMERYCZNA CNC

Posiadamy nowoczesne centra obróbcza CNC włoskiej firmy Bavelloni. Dzięki tym maszynom możemy obrobić szkło lub lustra o dowolnym kształcie. Jest to nowoczesna technologia charakteryzująca się dużą elastycznością, ponieważ pozwala na realizację usług w ramach takiej obróbki jak: wycinanie kształtów, szlifowanie i polerowanie krawędzi oraz wiercenie otworów.
Za pomocą centrum obróbczego CNC w formatkach szklanych możemy wyciąć np. gniazda elektryczne czy zamki do drzwi, a także otwory pod okucia.

Maksymalny wymiar formatki: 3210 x 2000mm
Minimalny wymiar formatki: 100 x 250 mm
Grubość szkła: 3 - 19 mm
Rodzaj szlifu: C-kant, F-kant